21 July, 2017

Seitse minutit enne keskpäeva.

41. Raamat, mille pealkirjas on number 7 või 17 (aasta 2017 auks).
" Seitse minutit enne keskpäeva"
Autor: Kate Pepper
Tõlkija: Tiia Rinne
Lehekülgede arv: 328
Kirjastus: Ersen
Aasta: 2009


„ Päeval, mis on täiuslikult tavaline, ootab Alice Halpern oma parimat sõpra mänguväljakul, kus nad selles mõnusas Brooklyni asumis on alati lastega käinud. Aga kui Lauren ei tule ja siis ei ole teda ka pojal koolis vastas, pöördub normaalne päev õudusunenäoks – ja Alice hakkab taipama, et mitte miski ei ole sestpeale enam tavaline.
Politsei otsib pingeliselt Laurenit, kes on üheksandat kuud rase. Alice, ise rase, saab aru, et teda on jälitatud, ja tal on kohutav hirm, et tema ja ta sündimata kaksikud on ohus. Kui uurimine süveneb, kogeb Alice vapustusega, kuidas tema tuttav maailm hakkab koost lagunema. Ja et tema sees kasvab uus elu, peab ta võitlema, et päästa oma perekonda – ja iseennast... „

„Seitse minutit enne keskpäeva“ , selle pealkirja taga on õõvastav lugu armukadedusest, petmisest, suhetest perekonnas. Põnev mõrvalugu. Seitse minutit enne keskpäeva on Alice õe Laureni surma aeg. Lauren, nagu Alich isegi, oli viimast lõppu rase. OLI, sest ta mõrvati jõhkral moel. Tema beebi aga jäi kadunuks. Seesama beebi, kes jõhkralt laibast välja lõigati.
Külmavärinad!
Kes küll sellise jõhkruse suutis toime panna. Ja miks? See selgub suhteliselt raamatu lõpus. Nagu ikka kahtlustatakse kogu aja valet inimest.  Minagi läksin kahtlustustega kaasa ja seepärast kiire ja peaaegu ootamatu lõpplahendus pakkus pinget.

" Kui hirm oleks hiiglaslik laine, mis minu peale langeb, mida ma teeks? Sukelduksin sellesse või keeraksin ringi ja jookseksin minema? Kardaksin hirmu või alistaksin selle?"


No comments: