07 July, 2017

Ohtlik teada

VV raamat " Ohtlik teada "
Autor: Barbara Taylor Bradford
Tõlkija: Reet Lulla
Lehekülgede arv: 253
Kirjastus: Tormikiri
Aasta: 2002


"Kui Sebastian Locke'i surnukeha avastatakse, ei suuda tema lähedased uskuda, et tegemist võis olla enesetapuga. Tal oli olemas ju kõik -- armastus ja raha. Ehk oli see hoopis mõrv? Sebastiani kirjanikust eksabikaasa Vivienne otsustab tõe väljaselgitamiseks kirjutada oma endise mehe värvikast elust ja tegevusest ülevaatliku loo ajakirjale. Visa naine näeb vaeva suure perekonna keeruliste inimhingede avamisega, vaenu lepitamisega, kuid ikkagi jääb üks lüli puudu. Saladuse võtmeks saab perekonnale tundmatu krahvinna Zoe, kes jutustab Vivienne'ile Sebastian Locke'i uskumatu loo..."

See lugu on tõesti uskumatu. Tõeline kulminatsioon saabub raamatu neljandas osas. Siis ahmisin lehekülgi sellise põnevusega, et unustasin hingamise .
Tegelikult püüdsin raamatu jooksul leida mõrvarit, kuid raamatu lõpuks leidsin hoopis midagi muud. Õõvastava teadmise tegelaste kohta! Ja selguse raamatu pealkirja tõeline tähendus.
Raamat ise koosneb viiest osast. Vivienne, Jack, Luciana ja Zoe räägivad igaüks lähemalt oma suhetest, tunnetest ja elust seoses enesetapu sooritanud Sebastian Lock´iga. Sebastian on kuulsa ja jõuka suguvõsa liige. šarmantne mees. Abielus olnud viiel korral. Oma neljandale eksabikaasale Viviennele räägib Sebastian, et kavatseb abielluda kuuendat korda ja on tõeliselt armunud. Nime aga ei maini ja see teadmine saab otsustavaks lüliks hilisemate sündmuste käigule. Jack ja Luciana, kes räägivad ka oma lood, on Sebastiani lapsed. Lastega seoses selgub aga veel midagi.... (selle põneva seiga jätan siiski neile avastamiseks, kellel soov seda raamatut lugeda  ). Selle raamatu inimeste vahelised suhted on läbipõimunud kentsakal viisil. Seda isegi mitte teadlikult, vaid saatus on mänginud üpriski julma mängu.
Alguses tundus mulle raamat ehk veidi pinnapealne, kuid kogu raamat tervikuna on väga hea. Lihtsalt arvasin, et tegu on krimilooga. Põnevus, mõrv, mõrvar ja selle ümber käiv tegevus. Tegelikult olid need vaid minu eelarvamused. Raamatu algus pidigi just selline olema, et luua eelteadmisi hilisemale loole.
Julgen soovitada ja endale meeldis raamat väga. Kuigi mul on plaanis üsna mitu heade soovitustega raamatut sellel kuul lugeda, siis ilmselt võib see raamat ikkagi olla üks meeldejäävamaid .

No comments: