30 September, 2015

Värvime paradiisi ;)

Sellist pealkirja võiks kanda minu selle suve suurprojekt ;). Eesmärgiks värvida lauda, kuuri ja maja puidust seinad. Sooviks oli kollased ja rohelised toonid, sest kümne aasta eest sai veranda selliste värvidega värvitud. Ilus oleks ju jätkata samas suunas.

Veranda:


 
Niisiis mõte tekkinud ja väikestviisi hakkasin iga kuu alguses Espakist materjali varuma. Värvid, pintslid, puidupeits jm. Nojah, kuna ma pole varem nii suurelt asja ette võtnud, siis algsed plaanid läksid veidi ikkagi vett vedama. Selle koguse värviga, millega arvasin, et saan kuuri ja lauda seinad värvitud, jätkus tegelikult vaid ühe lauda seina ja 0.5 kuuri seinte jaoks ;). Muidugi polnud suvel enam selle firma värve saada, mida talvel kokku ostsin. Rääkimata õigest värvitoonist.
Nii said siis siseõue poolsed seinad sinepikollased (uksed ja aknad rohelised) ja tee poolsed seinad rohelised. Veidi kentsakas, kuid parim võimalik lahendus, mis antud hetkel võimalikuks osutus.
Pool kuuri jäi sellel suvel värvimata. Teen seda järgmisel suvel. Loodetavasti leian selleks ajaks enamvähem õiget tooni sinepikollast värvi. Kui mitte, siis ehk mõnda teist tooni kollast.

Siseõue poolsed seinad:

Enne värvimist

Pooleli veel ;)
Lauda sein
Puukuur enne värvimist

Puukuur
 
Lauda tee poolsed seinad:
Enne värvimist

Laut


 
Tulemus: sain värvitud lauda seinad ja u pool puukuuri omadest. Värvimata teine pool puukuurist ning maja otsad ning garaaži uks.
Ajakulu: u 85 h (vana lahtise värvi maha võtmine, peitsimine, 2x värvimine).
Läks maksma: natuke üle 200.-

2016 suve eesmärk on siis teada. Värvida see, mis 2015 aastal värvimata jäi ;).

Nii, et plaanida ju võib, aga vähesed tegemised lähevad plaanide järgi. Nii ka sellel korral. ;) Kuid kokkuvõttes olen meeletult rahuolev, et suvel jõudsin palju tehtud. 
Järgmise värvilise suveni :).

No comments: