09 June, 2015

UUS KASVUHOONE kurkideleAlustan siis kohe päris algusest. Juba mitu aastat räägib emps sellest, et kurkidel võiks olla päris oma kasvuhoone. Asukohtki välja valitud. Nüüd kui tal (minul ka :)) juubel ukse ees, siis ei jäänud muud üle, kui uue kasvuhoone tegemine päevakorda võtta. Mina muretsesin materjali ja vend ehitas. Tal see käpas, sest peale päranduseks saadud kasvuhoone kokkukukkumist 2011 aastal, sai ta oma esimese kasvuhoone ehitamisega väga kenasti hakkama. Ja nüüd on ta neid teinud kaks. Mõlemad pesitsevad minu armsas paradiisiaias :).

Vana ja uus kerkimas
 
Ema sooviks oli väike kasvuhoone. Vend aga ütles kohe, et kui teeb, siis teeb suure. Väiksega ei viitsi jamada. Uus saigi suurem, kui vana tomatite kasvuhoone :). Mõõtudelt nii u 5 x 2.6 x 2 m.
Mahutab hulganisti taimi ( u 30 kurgitaime, paar suvikõrvitsat ja paar arbuusi ka).
Kile panek

Rõõmus abimees

Kasvuhoonele kulus hunnik laudu (ka pärandus isalt, kes kogus neid lauda ehitamiseks), tosin metallist nurka, sadakond kruvi ja 10 m kasvuhoonekilet. Viimase ostmisega liialdasin veidi ja 1/3 kogusest jäi järgi. Lisaks neile veel u 350 l turvast, u 10 ämbrit hobusesõnnikut ja kümneid meetreid nööri taimede sidumiseks. Kõik see nali läks kokku maksma 62 eurot. Päris normaalne hind, sest samas mõõdus kasvuhooned maksavad kordades rohkem :).
Enne kaevamist mõnulesid kasvuhoones võililled :P

Peale kaevamist aga kurgid, suvikõrvitsad ja arbuusid :)

Kaks kasvuhoonet kõrvuti
Ja kõrvits sai sellel aastal endale eriti uhke koha ;)


2 comments:

Gerli said...

Oi kui tublid te seal olete, ja vennaraas on sul ikka kuldsete kätega :)

Ai-nika-naka blogiseb said...

Aitäh :)